Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 18.02.2018

Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 18.02.2018

Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 18.02.2018

  • Bitcoin i inne cyfrowe waluty zyskują szersze poparcie, a dostawcy luksusowych usług zaczynają to zauważać. Dealer jachtów Denison Yachting z Florydy, który w piątek ogłosił, że nowe jachty z wyższej półki można kupić za pomocą bitcoina i kilku innych kryptowalut na Miami International Boat Show, który rozpoczął się w tym tygodniu.
  • Grupa ukraińskich hakerów, nazywana „CoinHoarder”, ukradła ponad 50 milionów dolarów w kryptowalutach od użytkowników Blockchain.info, jednego z najpopularniejszych dostawców portfeli cyfrowych, wynika z raportu opublikowanego w tym tygodniu przez zespół cyber bezpieczeństwa Cisco Talos. Raport wyjaśnia, że złodzieje zaatakowali swoje ofiary za pomocą bardzo prostej, ale zdradzieckiej techniki. Kupując reklamy Google dla niektórych popularnych słów kluczowych, w celu zatrucia wyników wyszukiwania użytkowników oraz wykradzenia zawartości cyfrowych portfeli. Oznacza to, że osoby wyszukujące w google hasła, takie jak „Blockchain”, widziały linki do złośliwych witryn, które zamaskowały się jako legalne domeny dla portfela Blockchain.info.
  • [Video Tutorial] Jak obsłużyć Bitcoin Core, LightningD i Lightning Charge za pomocą jednego kliknięcia. (Klik)
  • Bitcoin jest czasami przedstawiany w mainstreamowych mediach jako oszustwo, które po prostu nakłania inwestorów do fałszywej narracji o szybkim wzbogacaniu się. To oczywiście nie jest dobre dla całej krypto przestrzeni, ponieważ ludzie z ogółu społeczeństwa, którzy nie mają żadnej wiedzy na ten temat, mogą na ślepo uwierzyć w to, co mówią media. Dzisiaj jednak Yahoo Finance opublikowało wideo na temat „Czy Bitcoin to Scam?”, w którym odpowiedź wyraźnie brzmi „nie”. (Źródło)
  • Anonimowy Trader kupuje 400 milionów dolarów w bitcoinie. Zakup został dokonany między 9 lutego, a 12 lutego na konto powiązane z adresem 3Cbq7aT1tY8kMxWLbitaG7yT6bPbKChq64. Saldo na tym adresie wzrosło z 55 000 BTC do ponad 96 000 BTC.
  • 20 lutego swoją premierę na platformie steam ma gra „Montecrypto: The Bitcoin Enigma”, w której gracze pojawiają się w labiryncie z 24 łamigłówkami. Pierwsza osoba, która rozwiąże je wszystkie zdobędzie 1 BTC.
  • Ciekawe porównanie dwóch najpopularniejszych i najdłużej działających giełd kryptowalutowych, Coinbase i Kraken przez nextvaluta.com. Więcej szczegółów i ciekawych informacji tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *