Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 21.01.2018

Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 21.01.2018

Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 21.01.2018. Pranie brudnych pieniędzy, Blockchain, spadek opłat bitcoinowych.

  • Opłaty za transakcje bitcoinowe nadal spadają. Obecnie opłata 30-50 sat zostaje potwierdzona w następnym bloku.
  • Największy obecnie blok bitcoin został wykopany wczoraj! Rozmiar: 2,1 MB, waga: 3993048. Segwit staje się rzeczywistością. (https://blockchain.info/block-height/505225)
  • Niedawno ukazał się wspólny raport zespołu analitycznego Bitcoin FDD i Ellicit, firmy zajmującej się medycyną sądową. Wskazuje on, że pranie brudnych pieniędzy za pomocą bitcoina to mniej niż jeden procent wszystkich transakcji. Zdecydowana większość nielegalnych transakcji była przetwarzana w Europie, obejmując ich pięć razy więcej niż w Ameryce Północnej.
  •  W Korei Południowej wprowadzono ustawę, która zobowiązuje urzędników publicznych do deklarowania inwestycji w kryptowaluty, w tym bitcoiny. Inicjatywa ta jest kontynuacją niedawnych kontrowersji wewnątrz rządu dotyczących przepisów apropo kryptowalut, w tym wykorzystywania informacji poufnych i manipulacji na rynku.
  • Ciekawa graficzna wizualizacja githubowego repozytorium Bitcoin, od 2009 do 2018 roku. (https://www.youtube.com/watch?v=DjYbsq3FXfM)
  • Dziedzina technologii blockchain i kryptowalut rozwija się wykładniczo. Tak bardzo, że regularne firmy i wielkie koncerny międzynarodowe szukają obecnie sposobów na zastosowanie technologii w celu usprawnienia operacji biznesowych, zwiększenia wydajności i ograniczenia niepotrzebnych wydatków. Sektor energetyczny powoli obejmuje najnowocześniejszą technologię, a gigant naftowy Shell robi ruchy, aby zintegrować systemy blockchain w swoich działaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *