Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 16.02.2018

Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 16.02.2018

Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 16.02.2018. Atari, Korea południowa, Hydro-quebec, NEO.

  • 1 Bitcoin znowu przebił wczoraj wartość $10,000 USD
  • Korea Południowa odpowiada na petycję publiczną: „Nie chcemy zakazu handlu za pomocą kryptowalut”. (Więcej)
  • Znana projektantka bielizny Michelle Mone i jej partner Doug Barrowman sprzedali za bitcoiny 50 ze swoich 1300 apartamentów w Dubaju. Ceny tych luksusowych apartamentów wahały się od około 15 BTC do 45 BTC. To tylko pierwsza partia mieszkań, które zostały sprzedane. Nabywcy wydają się być podekscytowani ideą handlu w Bitcoin, ponieważ Barrowman mówi, że wciążotrzymuje wiele zapytań. (Więcej)
  • Atari – Firma stojąca za kultowymi grami wideo, takimi jak Pac-Man i Pong, planuje wprowadzić własną krypto walutę, zwaną „Atari Token”, zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia. Atari nabył 15% udziałów w spółce z siedzibą w Gibraltarze, Infinity Networks i licencjonuje jej markę dla firmy. „Naszym celem jest zajmowanie strategicznych pozycji przy ograniczonym ryzyku gotówkowym, aby jak najlepiej tworzyć wartość za pomocą aktywów i marki Atari” – powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Atari, Frederic Chesnais.
  • Kanadyjska firma energetyczna Hydro-Quebec może podnieść ceny energii dla firm kryptograficznych z powodu napływu zapytań od górników, którzy chcą skorzystać z niskich cen. Ponad 100 firm wydobywczych zwróciło się do Hydro-Quebec, a niektórzy już osiedlili się na miejscu. Warto zauważyć, że niektóre farmy zużywają 20 razy mocy niż wymagana jest do zasilenia kompleksu sportowo-rozrywkowego w Montrealu – The Bell Centre.
  • Darmowy Airdrop Ontology dla wszystkich posiadaczy NEO. Za każde posiadane 1 NEO na portfelu otrzymamy 0.2 ONT – Ontology. Z czego 0.1 będzie możliwe do handlu i przesyłania od razu, a drugie 50% zostanie zamrożone na pewien okres. Łącznie firma Ontology rozda 20 milionów tokenów. (Więcej)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *