Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 17.02.2018

Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 17.02.2018

Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 17.02.2018.

  • Po raz pierwszy w lutym, rynek kryptowalutowy odzyskał wartość 500 miliardów dolarów, ponieważ większość głównych kryptowalut, w tym Bitcoin i Ethereum, odnotowało duże zyski w ciągu ostatnich dwóch dni. Na bithumb, największej giełdzie kryptowalutowej w Korei Południowej, bitcoin przekroczył wartość 11,200$.
  • Visa potwierdza, że ​​Coinbase nie ponosi winy za nadmierne obciążenie użytkowników. W ciągu ostatnich dwóch dni niektórzy klienci, którzy korzystali z karty kredytowej lub debetowej w Coinbase, mogli zobaczyć zduplikowane transakcje zaksięgowane na ich kontach. Worldpay i Coinbase współpracują z bankami wydającymi karty Visa, aby zapewnić, że zduplikowane transakcje zostaną wycofane.
  • Bank of America złożył więcej patentów kryptowalutowych niż jakakolwiek inna firma. Raport patentowy Bitcoin ujawnia również, że 50% wszystkich patentów związanych z kryptografią pochodzi z Chin (910), a następnie z USA (676), Wielkiej Brytanii (112) i Korei Południowej (98). Bez względu na zalety każdego patentu i moralny przypadek dla ich samego istnienia, wskazują one na bezprecedensowy poziom zainteresowania bitcoinem i ekosystemem blockchain. (Źródło)
  • Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) ostrzegła w tym tygodniu mieszkańca Nowego Jorku. Chodziło o jego sprzęt do wydobywania kryptowalut (Antminer S5), który zakłóca działanie sieci szerokopasmowej obsługiwanej przez T-Mobile. Victorio Rosario ma dwadzieścia dni na odpowiedź, czy nadal używa urządzenia i wymaga od niego podania szczegółowych informacji jego dotyczących.
  • Rob Joyce, specjalny asystent prezydenta USA i koordynator cyberbezpieczeństwa Białego Domu, oświadczył podczas wywiadu z CNBC, że chociaż rząd jest zaniepokojony bitcoinem i innymi kryptowalutami publicznymi, urzędnicy nadal są dalecy od opracowania oficjalnych ram regulacyjnych.
  • Na rue Legouvé, jednej z ulic Paryża pojawiło się dosyć wymowne graffiti sugerujące upadłość tradycyjnych walut. (Źródło)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *