Migawki - Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 20.01.2018

Migawki - Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 20.01.2018

Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 20.01.2018

  • Rynek kryptowalut powoli zdrowieje, Bitcoin zyskuje ponad 10%,
  • Użytkownicy polskiej giełdy bitbay.pl wspomogli Wielką orkiestrę świątecznej pomocy kwotą 111 133,77 PLN (Więcej info)
  • Partia Libertarian Party UK stała się pierwszą brytyjską partią polityczną, która zaakceptowała darowizny Bitcoin. Partię można wesprzeć pod adresem libertarianpartyuk.com
  • Francja i Niemcy przedstawią wspólne propozycje regulacji kryptowaluty bitcoin na następnym szczycie G20. Kolejne spotkanie największych gospodarek odbędzie się w Argentynie w marcu. Będziemy mieć wspólną francusko-niemiecką analizę zagrożeń związanych z bitcoinem, wnioski legislacyjne, które zostaną przedłożone jako wspólny postulat dla naszych partnerów – przekazał francuski minister finansów Bruno Le Maire. (Źródło)
  • Ciekawa i przejrzysta strona internetowa z wykresami, histogramami i ogólnymi statystykami na temat sieci Lightning Network – lnstat.ideoflux.com
  • W niedawnym przemówieniu Natalia Kaspersky, współzałożycielka Kaspersky Labs, stwierdziła, że Bitcoin był projektem amerykańskich agencji wywiadowczych.
  • Bitcoin znajduje się pod intensywnym nadzorem na Bali, zgodnie z lokalnymi raportami. Według szefa Banku w Indonezji, Bali stała się przystanią dla transakcji bitcoinowych. Następnym krokiem będzie ich zakazanie zgodnie z przepisami prawa, a wszystkie transakcje w Indonezji będą musiały wykorzystywać rupię.
  • 19 stycznia, lokalne media w Korei Południowej poinformowały, że NHN Entertainment, jeden z największych deweloperów gier w  kraju, o wartości wielu miliardów dolarów, współpracuje z OKCoin w celu stworzenia na lokalnym rynku giełdy kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *