Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 21.02.2018

Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 21.02.2018

Migawki – Newsy, informacje ze świata kryptowalut i bitcoin 21.02.2018

  • Urzędnik z Korei Południowej, który kierował regulacjami Seulu w sprawie kryptowalut został znaleziony martwy w niedzielę, jak powiedział rzecznik rządu. Jung Ki-joon, lat 52, był szefem polityki gospodarczej w Urzędzie ds. Koordynacji Polityki Rządowej. Pomagał koordynować wysiłki zmierzające do stworzenia nowych przepisów, mających na celu powstrzymanie spekulacji kryptowalutami i nielegalnej działalności, powiedział rzecznik.
  • JPMorgan zmienia stanowisko, zachęcając klientów do inwestowania w bitcoiny. JPMorgan i jego CEO, Jamie Dimon, zawsze mieli ostry stosunek do kryptowalut, mówiąc nawet, że to oszustwo. Teraz firma zaczęła wspierać Bitcoina, a nawet doradzać swoim klientom w zakupie funduszy ETF Bitcoin.
  • Współpracownik Bitcoin Core, Andrew Chow potwierdza, że nowy kod Bitcoin Core otrzyma pełne wsparcie SegWit.
  • SegWit na Coinbase.com w przyszłym tygodniu!!! „Nasz zespół inżynierów zakończył testowanie SegWit pod kątem Bitcoin na Coinbase. W ciągu najbliższych kilku dni rozpoczniemy stopniowe wprowadzanie, a w połowie przyszłego tygodnia uruchomienie dla wszystkich klientów”.
  • Bitfinex ogłosił wsparcie dla wpłat i wypłat bitcoinów przy użyciu adresów P2SH Segregated Witness (SegWit). SegWit to ulepszenie protokołu Bitcoin, które ułatwia skalowanie. Implementacja SegWit oznacza, że użytkownicy Bitfinex mogą czerpać korzyści z niższych opłat za wypłatę BTC (około 15%) i krótszych czasów przetwarzania transakcji w sieci Bitcoin.
  • Średnia opłata za transakcje bitcoin spadła już poniżej jednego dolara. W połowie grudnia wynosiła ona aż 34 dolary.
  • Wenezuelski prezydent Nicolas Maduro stwierdził we wtorek, że przedsprzedaż krajowej kryptowaluty „Petro” zarobiła 735 milionów dolarów pierwszego dnia.

Jeśli chcesz przeczytać post z ostatnimi newsami, zapraszamy tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *