Największy japoński bank planuje otwarcie giełdy kryptowalutowej

Największy japoński bank planuje otwarcie giełdy kryptowalutowej

Handel bitcoinami w Japonii rozwija się ostatnio dosyć prężnie. Między innymi przez to, że Chiny zamykają się na kryptowaluty i tamtejsi inwestorzy przenoszą się właśnie do kraju kwitnącej wiśni. Dominujące firmy finansowe wkraczają ze swoimi usługami, aby zachować jak największe udziały w rynku.

Czwarty co do wielkości bank na świecie, japoński Mitsubishi UFJ Financial Group planuje w tym roku finansowym wprowadzić własną giełdę kryptowalut. Wiadomo również, że bank pracuje nad wydaniem własnej kryptowaluty – MUFG Coin. Kontrolując giełdę, na której ludzie będą mogli handlować MUFG Coinem, bank ma zamiar panować na wahaniem cen. Utrzymując ją na stałym poziomie JP ¥ 1, waluta będzie mogła służyć do swobodnych zakupów i rozliczeń.

Bank pracuje również nad wprowadzeniem usługi nazwanej MUFJ Trust, która polega na przechowywaniu kryptowalut na kontach banku, dając jednocześnie możliwość łączenia się z giełdami, nie wysyłając do nich swoich środków. W podobny sposób działa ochrona kont klientów na rynku Forex. Usługa będzie również monitorować konta pod kątem podejrzanych działań i nietypowych transakcji. Projekt, który będzie początkowo dostępny tylko dla bitcoinów, ma się rozpocząć w kwietniu 2018. Korzystanie z Trust MUFJ będzie płatne, ale „klienci będą czuć się spokojni wiedząc, że bank powierniczy zarządza ich aktywami”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *