Rząd Korei Południowej potwierdza brak zakazu handlu kryptowalutą

Rząd Korei Południowej potwierdza brak zakazu handlu kryptowalutą

Rząd Korei Południowej potwierdza brak zakazu handlu kryptowalutą.

   15 stycznia, podczas publicznej konferencji prasowej, przewodniczący południowo-koreańskiego biura Moon Jae-in,  podkreślił, że w najbliższej przyszłości nie będzie zakazu handlowania kryptowalutą.
W oficjalnym komunikacie rzecznik Jeong zauważył, że grupa zadaniowa ds. Regulacji kryptowalut, stworzona przez rząd, poprawi i zmieni pierwotną propozycję Ministerstwa Sprawiedliwości, by zakazać handlu kryptowalutami i wprowadzić praktyczne regulacje w celu wspierania rynku kryptowalut.

Oświadczenie rzecznika rządu brzmi:

   „Po pierwsze, rząd Korei Południowej będzie ścigał anonimowe konta służące dop handlu kryptowalutą. Będzie karał manipulacje na rynku, pranie brudnych pieniędzy i nieuczciwe transakcje poprzez wspólne dochodzenia, w których uczestniczą lokalne organy ścigania i władze finansowe.
Po drugie, propozycja zakazu handlowania kryptowalutą wprowadzona przez ministra sprawiedliwości była sugestią wydaną 28 grudnia przez Ministerstwo Sprawiedliwości, w celu kontrolowania spekulacji na rynku kryptowalut. Wniosek zostanie omówiony i zmieniony przez grupę zadaniową. Uczestniczy w niej Ministerstwo Strategii i Finansów, bank centralny, Komisja Sprawiedliwego Handlu i inne agencje.
Po trzecie, nadmierne oszustwa spotkają się z poważnymi konsekwencjami. Ale rząd będzie wspierać, a nawet finansować rozwój technologii blockchain. „

   Zakaz dla obcokrajowców i nieletnich inwestorów kryptowalutowych ma zostać zrealizowany 20 stycznia. A do końca tego miesiąca południowokoreańska giełda kryptowalutowa ma również ponownie otworzyć rejestracje dla nowych użytkowników i inwestorów.
Oświadczenie południowokoreańskiego rządu pojawiło się po tym, jak kilku wysokiej rangi urzędników, w tym Nam Kyung-pil, były kongresman i członek Zgromadzenia Narodowego, ostro skrytykowali rząd za niemożność zrozumienia i właściwego uregulowania rynku kryptowalut.
„Nazywanie bitcoina bańką tulipanów (bańką spekulacyjną) wyśmiewa mieszkańców Korei Południowej. To bezpodstawne potępienie waluty. Rząd powinien skupić się na wspieraniu rynku kryptograficznego, jeśli nie chce zostać z tyłu.

Optymizm na południowokoreańskich giełdach kryptowalutowych:

   Południowokoreański rynek giełd kryptowalut wraz z głównymi platformami handlowymi w jego ramach, takimi jak Bithumb i Korbit, są optymistycznie nastawieni do nowego podejścia rządu do regulacji i wspierania lokalnego rynku.
Rzecznik prasowy Bithumb powiedział w wywiadzie dla Yonhap News, że obecnie wprowadzane są praktyczne przepisy, a wymiany w Korei Południowej będą zgodne z nowymi regulacjami. Aby rynek był przejrzysty, sprawiedliwy i stabilny. Yonhap dodatkowo poinformował, że inwestorzy na południowokoreańskim rynku giełdy kryptowalutowej stali się bardziej optymistyczni. Zaczęli czuć się bezpieczniejsi inwestując w kryptowaluty.

Tłumaczenie ze strony: ccn.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *