Wenezuela dąży do całkowitej legalizacji kryptowalut, wszystkie monety włącznie z Petro będą akceptowane jako środek płatniczy.

Wenezuela dąży do całkowitej legalizacji kryptowalut, wszystkie monety włącznie z Petro będą akceptowane jako środek płatniczy.

W ważnej i historycznej deklaracji prezydent Nicolas Maduro zadeklarował, że wszystkie kryptowaluty (w tym Petro) będą akceptowane jako płatności za usługi rządowe oraz handel z niektórymi firmami krajowymi. Informacja wypłynęła wczoraj, po spotkaniu prezydenta ze swoimi zwolennikami partii.

„Wydałem polecenie, aby państwowe przedsiębiorstwa, takie jak PDVSA, PEQUIVEN i Giuseppe Guyana, płaciły i otrzymywały płatności w kryptowalucie Petro. Poinformował również, że usługi związane z turystyką oferowane przez krajowych pożyczkodawców przyjmą każdą kryptowalutę jako formę płatności.”


Ponadto, stacje benzynowe w pobliżu granicy z Kolumbią i Brazylią będą również akceptować płatności w kryptowalutach, a sprzedany olej opałowy i usługi związane z lotniskiem pożyczone krajowym i międzynarodowym liniom lotniczym będą również płatne za pomocą kryptowalut.


Wenezuela jest pierwszym krajem, który uznaje kryptowaluty za legalny środek płatności, a pierwszym ruchem jest zintegrowanie ich z rządowym portfelem płatności za towary i usługi. Przypomnijmy, że za sprzedaż Petro Wenezuela zarobiła ponad 735 milionów dolarów.

Prezydent Wenezueli twierdzi również, że Polska może dostarczyć żywność i lekarstwa w zamian za kryptowalutę petro. – gazeta.pl

 

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *